Ostatnie aktualizacje aplikacji Analytics (4410 oraz 4400) wprowadzają szereg zmian. Jedną z nich jest nowa funkcja wykonywania Snapshotów danych. W aplikacji pojawiły się również kolejne typy autentykacji podczas importu z sieci. Następną nowość stanowi opcja tworzenia podfolderów w wersji roboczej. Natomiast wisienką na torcie zarządzania w aplikacji, jest filtrowanie dashboardów uzależnione od danych w raportach. Czytając dalej poznasz możliwości wymienionych funkcji. Nie są to wszystkie nowości w aplikacji. Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się ze wszystkim, co zmieniło się w aplikacji, przygotowaliśmy szczegółowy spis na końcu artykułu.
Wykonywanie snapshot’ów
Na początku przyjrzyjmy się możliwościom oferowanym przez funkcję robienia Snapshotów danych. Dzięki tej opcji możemy jeszcze lepiej zarządzać historycznymi danymi raportów. Dane są przechwytywane okresowo i przechowywane w odpowiednich tabelach. Funkcjonalność pozwala na zdefiniowanie z jaką częstotliwością dane będą zapisywane. Zależnie od potrzeb możemy wybrać opcję co godzina, codziennie tygodniowo, miesięcznie, bądź manualnie dokładnie, wtedy, kiedy tego chcemy. Mamy również możliwość zdefiniowanie okresu, w którym zapisane dane będą dostępne. Czas przechowywania Snapshotów można ustawić na dni, czy miesiące. W aplikacji uwzględniono także potrzeby fanów nieustannej analizy, którzy powinni docenić funkcję „nieskończoności”.
Na tym etapie należy zaznaczyć, że opcja dotyczy trzech rodzajów raportów: charts, pivot table oraz summary view. Pamiętajmy również, że po utworzeniu snapshot’u nie ma możliwości edycji zawartych w nich danych. Wynika to z faktu, że tworzą one historyczne dane i traktując je w ten sposób nie możemy pozwolić na ich edycję. Choć jak mawiał Churchill: „History is written by the victors.” lecz mimo wszystko Analytics z założenia nie przewiduje takiej opcji.
Więcej informacji: Sprawdź tutaj
Importowanie danych przez URL – nowe sposoby autentykacji
Mając przechowywane dane w plikach CSV, Excel, JSON itp. do których możemy uzyskać dostęp przez adres URL, w prosty sposób zaimportujemy je do Analytics’a. Ta informacja nie jest jednak nowością. Nowością są nowe sposoby autentykacji w momencie kiedy chcemy takie dane zaimportować. Od teraz możemy skorzystać z: HTTP Basic Authentication, OAuth1, OAuth2, AWS Signature, Digest Authentication, Hawk Authentication. Poniżej przykład HTTP Basic Authentication:
Ograniczeniami o których musimy pamiętać w przypadku importu tego typu danych, jest maksymalna wartość przesyłanego pliku (500 MB). Pliki przekraczające ową wartość powinny zostać skompresowane i dopiero wtedy zaimportowane do Analytics Plus.
Więcej informacji: Sprawdź tutaj
Tworzenie podfolderów
Nowością, która zdecydowanie ułatwi życie wielu osobom, jest możliwość tworzenia podfolderów. Funkcja powstała, by jeszcze bardziej ułatwić zarządzanie naszymi danymi. Dodatkowym plusem jest opcja przenoszenia utworzonych podfolderów do innych folderów. Całość procesu przedstawiona została poniżej:
- tworzenie podfolderu
- przenoszenie między folderami:
Więcej informacji: Sprawdź tutaj
Używanie raportów jako filtrów w dashboard’ach
Ostatnią funkcją, na której skupimy się w tym artykule, jest możliwość używania raportów jako filtrów.
Możemy to zrobić włączając odpowiednią opcję:
W tym momencie uzyskujemy możliwość filtrowania „po danej wartości” (co przedstawiliśmy poniżej) oraz „bez danej wartości”:
- wybranie interesującej nas opcji:
- efekt końcowy:
Przedstawiliśmy Wam esencję najnowszych zmian i usprawnień w Analytics Plus. Poniżej zamieszczamy link do całej listy.
Mamy nadzieję, że artykuł pomógł Wam poszerzyć wiedzę dotyczącą narzędzia. Kto wie, może „możliwości filtracji wedle wcześniej skonfigurowanych raportów w Analiticsie” to także temat, która pomoże w przełamaniu niezręcznej ciszy podczas podróży z parteru na 6 piętro. W każdym razie miłego testowania nowych możliwości!
Więcej informacji na temat nowości w Analytics Plus znajdziecie tutaj:
09.03.2020
Autor: marketing@mwtsolutions.eu
Kategorie: Aktualności Artykuł