Badanie przeprowadzone przez firmę Gartner wykazało, że 74% firm planuje pozostawić co najmniej 5% swoich pracowników w zdalnym trybie pracy po ustąpieniu COVID-19. Dostosowanie się na stałe do takiego trybu jest dla większości dość proste. W wielu przypadkach wystarczy tylko przeglądarka i dobre połączenie internetowe. Dlatego sprawne zarządzanie przeglądarkami staje się coraz istotniejsze dla bezpieczeństwa organizacji.
Pracownicy coraz częściej pracują przez przeglądarki, w związku z czym ich zabezpieczenie staje się priorytetem dla administratorów IT. Każdy z pracowników ma inne preferencje dotyczące konkretnej dystrybucji, jak i konfiguracji. Utrudnia to administratorom zapewnienie jednolitego poziomu zabezpieczeń. Problem ten może rozwiązać Browser Security Plus, który jest narzędziem do łatwego zarządzania i zabezpieczania czterech najpopularniejszych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge oraz Internet Explorer.
Statystyki związane z zarządzaniem
Użytkownicy korzystają z różnych przeglądarek, mają także różne preferencje ustawień i używają innych rozszerzeń często związanych ze stanowiskiem. W oparciu o te wymagania, każda przeglądarka będzie unikalna. Dla opracowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa oraz standardów panujących w organizacji, administratorzy IT potrzebują konkretnych informacji o liczbie używanych przeglądarek, wersjach, rozszerzeniach oraz ustawieniach. Browser Security Plus zapewnia te informacje w scentralizowanym pulpicie nawigacyjnym. Ułatwia to administratorom IT zarządzanie przeglądarkami, ale przede wszystkim egzekwowanie zasad bezpieczeństwa oraz podgląd aktualnego stanu ekosystemu firmy.
Zarządzanie dodatkami do przeglądarki
W sieci możemy znaleźć szereg bezpłatnych dodatków do przeglądarek, które są łatwo dostępne, a ich instalacja to jedynie kilka kliknięć myszką. Chociaż są przydatne dla użytkowników, to są w stanie również wydobywać poufne dane i trudno je wykryć. Dzięki Browser Security Plus, administratorzy IT mogą wykrywać i usuwać niechciane rozszerzenia jednym kliknięciem z poziomu aplikacji.
Dostosuj przeglądarki Chrome
Wśród popularnych przeglądarek, Chrome zajmuje około 66% rynku na całym świecie. Administratorzy IT mogą korzystać z Browser Security Plus, aby zwiększyć komfort korzystania z Chrome dla użytkowników mniej technicznych. Administratorzy mogą ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę na stacjach użytkowników. Daje to możliwość kontrolowania domyślnej strony głównej, konfiguracji zakładek, ustawień serwera proxy oraz przesyłania konfiguracji do przeglądarek użytkowników końcowych.
Śledzenie aktywności w sieci i filtr sieciowy
Większość użytkowników pracuje aktualnie zdalnie z powodu globalnej sytuacji. Dlatego wiele organizacji zwiększyło obostrzenia dotyczące korzystania z urządzeń firmowych podczas pracy zdalnej. Obejmuje to śledzenie działań użytkowników w sieci i ograniczanie dostępu do nieautoryzowanych witryn. Pomaga to zwiększyć produktywność użytkowników, a także zapewnia, że urządzenia firmowe nie są używane do celów osobistych. Korzystając z funkcji śledzenia aktywności w sieci Browser Security Plus, administratorzy mogą kontrolować witryny odwiedzane przez użytkowników. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom mogą następnie użyć funkcji filtru internetowego, aby ograniczyć dostęp do nieautoryzowanych witryn.
Przeglądarki stale zwiększają swoją pozycję na rynku jako narzędzia typu „all in one”. Dzieje się to głównie dzięki coraz większej liczbie organizacji chętnie przyjmujących podejście oparte na pracy w chmurze. Takie rozwiązanie ogranicza również koszty związane z utrzymywaniem własnych serwerów. Wszystko to sprawia, że zarządzanie przeglądarką jest już realnie jedną z najważniejszych kwestii podczas zarządzania punktami końcowymi. Czy posiadasz inne narzędzie oferujące podobne możliwości?