
Bank Credit Agricole stanął przed koniecznością wyboru nowego systemu do zarządzania hasłami dla użytkowników końcowych. Przedstawiamy case study z wdrożenia narzędzia ManageEngine dla ponad 350 placówek. Dlaczego zdecydowano się na ADSelfService Plus? Jak przebiegł cały proces? Jakie korzyści zauważają pracownicy?
Bohater: Bank Credit Agricole
Credit Agricole funkcjonuje na polskim rynku od blisko 20 lat i jest jednym z najczęściej polecanych banków w kraju. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw, a także w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole.
Potrzeba: system do zarządzania hasłami przez użytkowników końcowych kompatybilny z Active Directory
Do sprawnego funkcjonowania firmy niezbędne jest oprogramowanie do zarządzania hasłami przez użytkowników końcowych. Wcześniej Credit Agricole korzystał z systemu od NetIQ, jednak zmiana głównego Directory (wycofanie produktu Novell eDirectory) wymusiła konieczność znalezienia nowego narzędzia do zarządzania kontami domenowymi. Obowiązkowym warunkiem była kompatybilność z Active Directory.
Rozwiązanie: ADSelfService Plus
Przedstawiciele działu IT Credit Agricole dowiedzieli się o systemie do samodzielnego resetu haseł w domenie ADSelfService Plus podczas jednej z konferencji. Następnie firma postanowiła przetestować system ManageEngine.
„ADSelfService Plus był pierwszym produktem na jaki zwróciliśmy uwagę podczas poszukiwań nowego oprogramowania. Już po pierwszym kontakcie z rozwiązaniem uznaliśmy, że jest właśnie tym, czego potrzebujemy. Czytelny interface, łatwość konfiguracji, mnogość dostępnych opcji, korzystne licencjonowanie oraz dostęp do aplikacji mobilnej – wszystko to spowodowało, że postanowiliśmy nie szukać innego rozwiązania”.
Wdrożenie ADSelfService Plus w Credit Agricole
Wdrożenie systemu do zarządzania hasłami przebiegło bardzo szybko, a wręcz bezproblemowo. Kluczowa przy wdrożeniu była konfiguracja funkcji weryfikacji kodem SMS, ponieważ wcześniej nie była ona wykorzystywana przez bank, co również udało się szybko zaimplementować. Ostatecznie, wszystkie funkcjonalności zostały wdrożone zgodnie z oczekiwaniami.
Jak dzisiaj Credit Agricole zarządza kontami domenowymi?
Już w pierwszych tygodniach po wdrożeniu systemu, zaobserwowano znaczący spadek połączeń do HelpDesku w sprawie haseł, a liczba zarejestrowanych pracowników w usłudze bardzo szybko rosła. Obecnie w ADSelfService Plus zarejestrowało się ponad 50% osób z organizacji. Kluczową funkcją okazała się weryfikacja użytkownika poprzez SMS, ponieważ wcześniejszy system oferował odblokowywanie kont tylko poprzez pytania pomocnicze, które często były zapominane przez użytkowników. System bardzo ułatwił pracę administratorom, którzy po raz pierwszy mówią o prawdziwym „SelfService”.
Dowiedz się więcej o ADSelfService Plus
Skala użytkowania systemu
Korzyści ADSelfService Plus według pracowników banku:
- szybkie i bezproblemowe wdrożenie aplikacji w środowisku,
- dostęp do historii zgłoszenia, dzięki czemu zachowana jest ciągłość informacji, a użytkownik wie, ile czasu może zająć realizacja jego wniosku,
- brak angażowania administratorów w proces restartu hasła,
- brak pytań pomocniczych – wygodna weryfikacja SMS,
- możliwość odblokowania dostępu do domeny niezależnie od pory dnia oraz lokalizacji,
- przyjazny interfejs użytkownika,
- raportowanie umożliwiające analizowanie ruchu w obszarze haseł i planowanie pracy zespołu HelpDesk.
![]() | Thank you for Signing Up |





Chcesz przeczytać całe case study? Zapisać na dysku? Wysłać przełożonemu lub współpracownikom? Zapisz się do newslettera i pobierz case study.
Jesteś zainteresowany wdrożeniem
systemu w swojej organizacji?
Skontaktuj się z nami!
sprzedaz@mwtsolutions.ue
+48 61 622 23 94
27 grudnia 2020
Autor: Agnieszka Podhajska
Kategorie: Aktualności Case study

