
Dzięki wdrożeniu 5 systemów ManageEngine, SteriPack udało się ujednolicić przepływ informacji w firmie oraz stworzyć zintegrowaną infrastrukturę IT. Publikujemy case study, w którym wspólnie z SteriPack opisujemy historię wdrożenia ServiceDesk Plus, Desktop Central, OpManager, ADSelfService Plus oraz DataSecurity Plus dla 900 użytkowników.
Bohater: SteriPack Medical Poland Sp. z o.o.
Firma SteriPack oferuje kompleksowe usługi kontraktowe urządzeń medycznych oraz produktów farmaceutycznych, zaczynając od wstępnej koncepcji, kończąc na gotowym produkcie. Firma powstała w 1994 roku w Irlandii, a fabryka w Polsce została otwarta w 2006 roku –aktualnie polski oddział zatrudnia ponad 300 osób.
Potrzeba: zintegrowanie systemów oraz ujednolicenie przepływu informacji w organizacji
Do tej pory w SteriPack działano na darmowym narzędziu do obsługi zgłoszeń. Jednak system nie pozwalał na zarządzanie zasobami, dodawanie załączników czy kategoryzowanie szablonów. Dodatkowo, część danych była przechowywana w osobnych plikach, w związku z tym funkcjonowały różne wersje tego samego dokumentu. Wraz z rozwojem, firma zaczęła poszukiwać rozwiązania, które pozwoliłoby skonsolidować cały przepływ informacji w jednym ekosystemie.
Rozwiązanie: ServiceDesk Plus, Desktop Central, OpManager, ADSelfService Plus oraz DataSecurity Plus
Pracownicy działu IT SteriPack wspólnie podjęli decyzję o zakupie narzędzi ManageEngine. Ostatecznym czynnikiem, na podstawie którego podjęto taką decyzję, był stosunek jakości do ceny. Firma dodaje, że nie porównywano na dużą skalę rozwiązań ManageEngine z konkurencją ze względu na „absurdalnie wysoką cenę za podobne funkcjonalności, które nie różniły się pod względem jakości od rozwiązań proponowanych przez ManageEngine”.
Ostatecznie zdecydowano się na zakup i wdrożenie 5 systemów: helpdesku ServiceDesk Plus, narzędzia do zarządzania zasobami Desktop Central, rozwiązania do monitorowania zasobów IT OpManager, narzędzia do samodzielnego restartu haseł przez użytkowników ADSelfService Plus oraz systemu do audytu udziałów sieciowych DataSecurity Plus.
Wdrożenie 5 systemów ManageEngine w SteriPack Medical Poland
Jednym z pierwszych rozwiązań, które zostało wdrożone w organizacji, był Desktop Central. Po około 4 miesiącach zaczęto również wdrażać ServiceDesk Plus, a w kolejnych krokach stopniowo pozostałe narzędzia – OpManager, ADSelfService Plus, a także DataSecurity Plus.
W trakcie wdrożenia Desktop Central, dział IT samodzielnie przeszkolił wszystkich pracowników (obecnie z systemów korzysta 14 serwisantów). Chociaż menedżerowie nie mieli okazji zapoznać się z systemami aż do momentu uruchomienia aplikacji, to po udostępnieniu systemów do codziennej pracy, użytkownicy od razu zaczęli swobodnie z nich korzystać. Początkowe założenia były modyfikowane wraz z poznawaniem funkcjonalności, aby w rezultacie systemy były jak najbardziej użyteczne dla pracowników.
Skala wdrożenia systemu
Z których funkcjonalności firma korzysta najczęściej?
ServiceDesk: zarządzanie zgłoszeniami, zarządzanie zasobami, zarządzanie umowami, a takżę raportowanie danych.
Desktop Central: instalacja oprogramowania na wielu urządzeniach jednocześnie – dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby łączenia się zdalnie przez inne narzędzia oraz wykonywania nawet prostych rzeczy za pomocą skryptów; zarządzanie urządzeniami we wszystkich oddziałach na całym świecie z jednego miejsca.
OpManager: monitorowanie urządzeń, monitorowanie aktywnych procesów na serwerze, ponadto śledzenie „na żywo” statusu całej infrastruktury na dodatkowym monitorze przedstawiającym dashboardy.
ADSelfService Plus: samodzielny reset haseł przez użytkowników.
DataSecurity Plus: analiza działań użytkowników w konkretnych plikach.
Co zmieniły w organizacji systemy ManageEngine?
Kluczowymi procesami, które przeniesiono do systemów ManageEngine, są obsługa zgłoszeń oraz zarządzanie urządzeniami użytkowników wraz z całą infrastrukturą sieciową. Dla działu IT największe korzyści przyniosły niewątpliwie Desktop Central i OpManager, natomiast dla użytkowników końcowych – ServiceDesk Plus oraz ADSelfService Plus. Podział obowiązków w przypadku korzystania z narzędzi jest bardzo klarowny.
Obowiązkiem użytkowników jest samodzielne resetowanie haseł, zakładanie zgłoszeń w przypadku problemów. Natomiast zadaniem serwisantów jest obsłużenie tych zgłoszeń w odpowiednim czasie na podstawie przypisanych umów SLA. Jedną z największych zalet dla działu IT jest szybkość reakcji na pojawiające się błędy w aplikacjach, które są eliminowane wraz z kolejnymi aktualizacjami.
W przyszłości dział IT planuje przeprowadzić testy darmowej wersji ADManager Plus i zastanowić się nad jego wdrożeniem. System można łatwo zintegrować z pozostałymi produktami ManageEngine, ale przede wszystkim pozwala na sprawne zarządzanie Active Directory.
![]() | Thank you for Signing Up |





Chcesz przeczytać całe case study? Zapisać na dysku? Wysłać przełożonemu? Pobierz case study
i zapisz się do newslettera.
Jesteś zainteresowany wdrożeniem
takiego systemu w swojej organizacji?
Skontaktuj się z nami!
sprzedaz@mwtsolutions.ue
+48 61 622 23 94
18 grudnia 2020
Autor: Agnieszka Podhajska
Kategorie: Aktualności Case study

