Zarządzanie zmianami w infrastrukturze IT jest kluczowym elementem sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym. Oprogramowanie ServiceDesk Plus odgrywa niezastąpioną rolę w zapewnieniu efektywnej obsługi użytkowników oraz rozwiązywaniu problemów związanych z infrastrukturą IT. W poniższym artykule przyjrzymy się zmianom w module Change Management.
Interfejs użytkownika
Interfejs użytkownika strony prezentującej szczegóły zmian został udoskonalony, aby zapewnić wyższy komfortu i lepszej użyteczność.
Uwagi
Teraz wszystkie wcześniej dodane notatki zostaną przeniesione do nowej, przejrzystej zakładki o nazwie “Uwagi”. Umożliwi to łatwiejsze śledzenie, edycję i zarządzanie notatkami związanymi z incydentami lub zadaniami.
Dzienniki pracy i podsumowania zatwierdzeń
Teraz, dzięki osobnej karcie dla Dzienników Pracy oraz Podsumowań Zatwierdzeń, użytkownicy zyskują jeszcze większą kontrolę nad procesem zmian w infrastrukturze IT.
Skojarzenia
Do etapu wydania zmiany, dodaliśmy specjalną podzakładkę o nazwie „Skojarzenia”. Dzięki niej użytkownicy zmiany mają możliwość łatwego powiązania żądań wydania z odpowiednimi żądaniami zmiany, co pozwala na bardziej zorganizowane i efektywne zarządzanie zadaniami.
Komentarze statusu i historia zatwierdzeń
W ramach karty Historii w żądaniach zmian, wprowadziliśmy nowepodkarty, w tym Komentarze Statusu oraz Historię Zatwierdzeń.
Podkarta Komentarze Statusu umożliwia użytkownikom dokładniejsze śledzenie postępów zmiany, pozwalając na dodawanie i przeglądanie komentarzy dotyczących jej statusu. To znacząco ułatwia komunikację i monitorowanie zmian w organizacji.
Podkarta Historia Zatwierdzeń zapewnia natomiast kompleksowy przegląd wszystkich zatwierdzeń związanych z daną zmianą. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić, kto, kiedy i dlaczego zatwierdził dane żądanie zmiany, co przyczynia się do pełniejszego zrozumienia procesu.
Harmonogram czasu przestoju
Przestoje, które występują na etapie planowania, zostaną automatycznie uwzględnione w etapie wydania, co eliminuje ryzyko pominięcia ważnych informacji.
Jednak to jeszcze nie wszystko! Użytkownicy zmiany mają teraz możliwość elastycznego konfigurowania planowanego i rzeczywistego czasu przestojów zarówno na etapie planowania, jak i wydania. To oznacza, że można precyzyjnie określić, ile czasu zostanie poświęcone na przygotowania do zmiany i ile faktycznie zajęło jej wdrożenie.
Inne istotne zmiany
Projekty nie można powiązać po przekroczeniu etapu wdrożenia przez żadanie zmiany.
Użytkownicy nie będą mogli wprowadzać żadnych zmian na etapie przesyłania, gdy zmiana osiągnie etap zatwierdzania.
Od tej chwili identyfikator aktywów będzie automatycznie mapowany w polu Zaangażowane aktywa, zamiast do pola CIID.
Nie jest możliwe ustawić czasu utworzenia przed aktualnym czasem.
Dodatkowe pola można teraz dodawać do dowolnego etapu i odpowiednich szablonów zmian poprzez wybór opcji 'Administrator > Dostosowanie > Dodatkowe pola > Zmień’.”
Limit dodatkowych pól tekstowych, numerycznych oraz pól dotyczących daty i godziny został odpowiednio zwiększony do 100, 50 i 50.” ServiceDesk Plus obsługuje teraz moduł UAT (testowanie akceptacji użytkownika) i etapy wydania dla zmian.
Karty Zadania i Notatki są dostępne we wszystkich etapach żądań zmian. Użytkownicy mogą dodawać sformatowany tekst oraz wspominać innych użytkowników w notatkach, używając znaku @
Podczas drukowania szczegółów zmian użytkownicy mogą wydrukować dane z dowolnego etapu, zadań i dzienników pracy.
Po najechaniu kursorem na nazwy użytkowników w menu rozwijanym pola Wnioskodawcy zmiany wyświetli się podpowiedź zawierająca nazwę użytkownika, identyfikator pracownika oraz adres e-mail.
Komentarze dotyczące zatwierdzenia zostaną wyświetlone na karcie Podsumowanie zatwierdzeniaw sekcji Szczegóły zmiany.
Podczas wyszukiwania w polu Zaangażowane aktywa zostanie wyświetlony pełny wynik wyszukiwania.
Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://www.manageengine.com/products/service-desk/on-premises/readme.html#14301
30.10.2023
Autor: Konrad Kochanowski
Kategorie: AktualnościArtykuł
Udostępnij:
Konrad Kochanowski
Junior Product Engineer
Od kilku lat związany z obszarem wdrożeń systemów w różnych branżach. W MWT Solutions odpowiada za produkty ITSM we wczesnych fazach rozwoju projektów. Absolwent kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania poznańskiego Collegium da Vinci.